تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

مقتدی صدر عنوان کرد : اردوغان محترمانه از عراق نرود، بیرونش می کنیم 95/7/22

   

   

  خوزستان چه خبر   ؛   مقتدی صدر در پاسخ به پرسش یکی از هوادارانش درباره اظهارات اخیر رئیس جمهوری ترکیه درباره حضورنظامی انکارا در خاک عراق گفت: ما اماده هرگونه حمایت از اهالی موصل با هماهنگی دولت مرکزی عراق هستیم و اردوغان نیز بهتراست محترمانه برود وگرنه رانده خواهد شد.

  وی خطاب به رییس جمهوری ترکیه گفت: آقای اردوغان شما اول از ملت خودتان در برابر خطرات پیش رویشان حمایت کنید بعد مدعی حمایت از مردم عراق شوید.

  صدر گفت: منظور اقای اردوغان کدام مسلمانان است اگر منظور مردم موصل باشد که ماخود به عنوان هموطن عراقی آمادگی کامل برای دفاع از آنان را داریم اما اگر منظور وی داعش است که خود اقای اردوغان یکی از مهمترین واصلی ترین حامیان داعش بوده و برهمین اساس ما حق داریم وی را به خاطر حمایت از تروریست ها تحت پیگرد بین المللی قرار دهیم.

  حضور نیروهای نظامی ترک در خاک ما کاری مشمئز کننده و غیرقابل قبول است، بنابراین به آقای اردوغان اعلام می کنیم محترمانه نیروهای خودرا از عراق خارج کند وگرنه به زور رانده خواهدشد زیرا همه مردم عراق مخالف حضور نظامی شما درکشورشان هستند.

  وی ادامه داد: شما ابتدا کشورخود را برمبنای اصول دموکراتیک و براساس آزادی بنا کن سپس هر چه می خواهید شعار بدهید.

  رحب طیب اردوغان روز گذشته نخست وزیر عراق را مورد خطاب قرارداده و گفته بود در حد و اندازه حریف شدن با من نیستی. ما هرچه دلمان بخواهد می کنیم و تو باید بدانی و پارا از گلیم خود فراتر نگذاری.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 22 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158981
 • بازدید امروز :354329
 • بازدید داخلی :27203
 • کاربران حاضر :170
 • رباتهای جستجوگر:393
 • همه حاضرین :563